ویروس-کرونا

ویروس کرونا، آنچه والدین باید بدانند!

ویروس کرونا، آنچه والدین باید بدانند!

ویروس کرونا

کرونا ویروسی که به تازگی دامنگیر تمام بخش ها کره خاکی شده است . در مورد پیدایش و چگونگی آن گمانه زنی های متفاوتی شده است که در این مبحث نمی گنجد . اما آنچه که در حال حاضر بیشترین اهمیت را دارا می باشد . راه حل های موجود و پیشگیری های لازم برای ویروس کرونا می باشد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید .

در ادامه توضیحات دکتر علی فرجی در مورد ویروس کرونا را می توانید مشاهده نمایید.

کرونا ویروس

ویروس کرونا تا چه میزان خطر دارد؟ آیا کودکان در معرض خطر بیشتری هستند؟ کرونا می توان یک انسان را از پا درآورد ؟ و سوالات بسیاری که در این باره مطرح می شود . دکتر علی فرجی به برخی این سوالات رایج پاسخ خواهد داد.

ویروس کرونا درواقع ویروسی است که عامل سرماخوردگی می باشد. همیشه و در همه دنیا هر ساله انواعی از ویروس کرونا افراد را مبتلا به سرماخودگی می کند . اما اتفاقی که الان رخ داده نوع خاص و تغییر یافته ای از این ویروس در یکی از شهرهای کشور چین ایجاد بیماری نموده و این بیماری به سرعت اپیدمی گشته و افراد زیادی را درگیر خود کرده است و متاسفانه تعداد زیادی نیز از این افراد جان خود را از دست داده اند که این مسئله باعث نگرانی جهانی شده است .

آنچه که مشخص است این ویروس مرز نمی شناسد و به سرعت از کشور های مختلف به خاطر روابط انسانی که وجود دارد ، در کشورهای دیگر به جز چین نیز دیده شده است. کشور ما نیز از این موضوع مستثنا نبوده و شاهد گسترش روز افزون آن بوده ایم.

ویروس-کرونا

برای جلوگیری از کرونا چه باید کرد؟

مسلما در این بازه زمانی که این بیماری تمام زندگی بشری را تحت تاثیر خود قرار داده است و تمام شرایط اقتصادی و اجتماعی افراد به جز سلامتی را تحت پوشش دارد ، نظرات زیادی در مورد جلوگیری از گسترش این ویروس مطرح شده است .

در مرحله نخست برای جلوگیری باید پیشگیری نمود برای پیشگیری باید از تماس های نزدیک ، از دست دادن خودداری نماییم . اگر فردی دچار سرماخودگی شده است مراقبت نماید تا زودتر بیماری از بدن وی خارج گردد . تماس با افرادی که نمی دانیم این ویروس را دارند یا خیر محدود شود. شستن دائمی دست ها در مواقعی که با محیط عمومی برخورد داریم و ممکن است محیط قبلا با فرد مبتلا به ویروس آلوده شده باشد. در این موارد رعایت نکات بهداشتی بسیار حائز اهمیت است .

دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

کرونا کشنده است؟

سوالی که برای عموم افراد مطرح می گردد که آیا لزوما این ویروس مرگبار بوده و کشنده است؟ در ابتدا در میان ویروس های مولد سرماخودگی و آنفولانزا و ویروس هایی که بیماری تب دار همراه با علائم سرماخوردگی ایجاد می کنند ، گاهی شدت بیماری بسیار زیاد می شود . این شدت به حدی زیاد بوده که افرادی که بیماری زمینه ای دارند مانند بیماری دیابت ، بیماری فشار خون ، بیماری قلبی ، بیماری سرطان، نقص ایمنی دارند سیستم بدنشان نتواند تاب شدت بیماری را تحمل نماید . اکثر افرادی که در تمام دنیا بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند ، جزو این دست از بیماران بوده اند و سن بالایی داشته اند .

بنابراین همه جامعه دچار نگرانی شوند که اگر مبتلا به این ویروس شوند لزوما منجر به مرگ خواهد شد، نادرست بوده است. در واقع آنفولانزا نیز به همین صورت بوده و مرگ و میر در بین افرادی بوده که شرایط جسمی مساعدی نداشته اند.

قابل ذکر است به خاطر اپیدمی که در این شرایط برای این ویروس وجود دارد ، افرادی که مشکلات زمینه ای دارند در معرض خطر هستند و باید مراقبت های لازم را انجام دهند .

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *