ویتامین های مورد نیاز کودکان

ویتامین های مورد نیاز کودکان

ویتامین های مورد نیاز کودکان

کودکان برای رشد و سلامت جسمی خود نیاز به ویتامین هایی نیاز دارند ،اما به راستی ویتامین های ضروری برای کودکان چه ویتامین هایی هستند ؟ هر کدام از این ویتامین ها در کدام دسته از مواد غذایی موجود هستند ؟ آیا مکمل ها جایگزین خوبی برای ویتامین های مورد نیاز هستند ؟ کمبود چه ویتامین هایی سبب تاخیر رشد در نوزادان می گردد ؟ تمام این سوالات وسوالاتی از این قبیل از دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال در شمال تهران پرسیده می شود ،بهتر است برای پاسخ به این سوالات مقاله زیر ر ا مطالعه کنید .

ویتامین های مورد نیاز کودکان
ویتامین های مورد نیاز کودکان

ویتامین A

این ویتامین برای سلامتی پوست و قدرت بینایی و چشمها مفید است .ذرت ، شیر ،تخم مرغ ،هویج ،روغن نباتی ،روغن ماهی ،جگر سیاه ،سیب زمینی ،ترب ،موز ، زرد آلو دارای مقدار زیادی از ویتامین A هستند . دو عارضه عمده در صورت فقدان و یا کم بودن ویتامین A در بدن کودک مشاهده می شود ،یکی از این موارد، شب کوری و مورد دیگر آن ناراحتی های پوستی و ترکیدگی ،که خود می تواند مشکلات بسیاری را ایجاد کند .

ویتامین B

ویتامین خود دارای چندین نوع ویتامین است که از ریشه آن مشتق می شوند و در واقع یکی از ویتامین هایی محسوب می شود که خود چند نوع ویتامین را در خودش احتوا می کند . کمبود انواع ویتامین های B باعث ناراحتی ها و نقایصی در بدن می شود . به دلیل آنکه ویتامین B سریعا از بین میرود و از بدن دفع می شود ، هیچگاه افراطی در وجود این ویتامین در بدن احساس نمی شود . بر خلاف ویتامین A ، بدن هر اندازه از ویتامین B استفاده کند ،هیچ ناراحتی احساس نکرده و عارضه ای ندارد .

دکتر فرجی متخصص اطفال از تخصص و تجربه کافی بر خوردار هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

ویتامین C

این ویتامین در واقع حامی بافت های ارگانیکی کودک است . این ویتامین به دلیل سریع الدفع بودنش همیشه با کمبود همراه بوده و هیچگاه در بدن افزایش نیافته و یا اضافه نمی گردد . کودکانی که به غیر از شیر مادر از شیر های دیگری تغذیه می نمایند ،پس از شش ماه به کمبود شدید ویتامین C مبتلا می شوند . عدم احساس آرامش ،بی تایی ،بی قراری ،بی اشتهایی تاخیر در رشد همگی می تواند از نشانه های کمبود ویتامین C در کودکان باشد . علاوه بر این ویتامین های ذکر شده ویتامین های E ، K ،D نیز برای رشد کودک ضروری هستند . اگر والدین بعد از تولد نوزاد به رژیم غذایی او توجه داشته باشند ،هیچ گونه اختلالی در رشد کودک ایجاد نمی شود . دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران در مقالات دستور غذایی شماره 1 و دستور غذایی شماره 2 بهترین برنامه غدایی کودک را در سنین مختلف ارائه داده اند . شما می توانید با مطالعه این مقالات ،یک رژیم غذایی سالم و مفید برای کودک خود داشته باشید .

برخی مطالب  مفید در سایت دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران

قرص آهن برای کودکان

 چکاپ دوره ای

گلو درد کودکان

تقویت سیستم ایمنی کودک

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

مطالب مرتبط
یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *