واکسن آنفولانزا فرانسوی چهار ظرفیتی

واکسن آنفولانزا فرانسوی چهار ظرفیتی

وقتی به فصل سرما نزدیک می شویم آمادگی مقابله با سرما از هر لحاظ برایمان مهم می شود . به دنبال پوشش گرم بودن و محل سکونت را برای مقابله با سرما تجهیز کردن جزو مواردی است که همه با شروع سرما به دنبال آن هستند . یکی از مواردی که با شروع سرما همه را نگران می کند بیماری های مخصوص این فصل است . آنفولانزا نام آشنایی که با وجود اینکه عموما کم خطر هستند اما خانواده ها از آن فراری هستند .

واکسن آنفولانزاآنفولانزا

بیماری آنفولانزا نوعی بیماری ویروسی واگیردار است که روی پرندگان و پستانداران تاثیر می گذارد . انسانها نیز به عنوان یک پستاندار از ویروس آنفولانزا در امان نیستند و امکان ابتلا در آن ها وجود دارد . این بیماری باعث عفونت های تنفسی و تب و ضعف بدن می شود . آنفولانزا سه نوع A , B , C وجود دارد و در بین کودکان می تواند باعث ایجاد سینه پهلو شود .

علائم انفولانزا

آنفولانزا شبیه سرماخوردگی است و علائم آن نیز مانند همین بیماری است که از شایع ترین آن عبارتند از تب ، سرفه های خشک ، اسهال ، آبریزش بینی ، گلو درد ، بیحالی و درد عضلات . البته ممکن است همه این علائم ها به طور همزمان خود را نشان ندهند و تنها بخشی از آن در بیمار مشاهده شود .

پیشگیری از آنفولانزا در کودکان

درمان برای این گونه از بیماری ها تنها در مدت زمانی رخ می دهد که دوره نقاهت آن به پایان برسد . به این خاطر بهترین راه برای والدین پیشگیری است تا کودکان خود را در امان نگه دارند. در ادامه به برخی از این پیشگیری ها می پردازیم .

  • از تماس با افرادی که ویروس آنفولانزا دارند دوری شود تا دوره نقاهت خود را طی کنند .
  • رعایت بهداشت و شستشوی دست ها
  • استفاده از ویتامین ها به خصوص ویتامین C
  • استفاده از واکسن آنفولانزا
دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

واکسن آنفولانزا

تزریق این نوع واکسن ها چند سالی است که نتیجه بخش بوده و والدین با شروع سرما به دنبال تزریق این واکسن ها هستند . واکسن آنفولانزا هر ساله با آغاز فصل پاییز با مدیریت وزارت بهداشت انجام می شود . در حال حاضر بعد از واکسن سه ظرفیتی که تزریق می شد هم اکنون واکسن چهار ظرفیتی آن نیز موجود است و می تواند 4 نوع ویروس حاد آنفولانزا را پوشش دهد . تزریق واکسن باعث می شود پیشگیری لازم در مقابل ابتلا به بیماری انجام شود . لازم به ذکر است در مطب دکتر علی فرجی از نوع واکسن آنفولانزا فرانسوی چهارظرفیتی موجود بوده که آماده تزریق است .

بیشتر بخوانید
دیسترس تنفسی در کودکان

همچنین باید یادآوری شود واکسن آنفولانزا به گونه ای است که نمی تواند آن را برای سال بعد ذخیره نمود پس دقت نمایید در اماکن معتبر و قابل اعتماد این تزریق را انجام دهید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید . دانشتن انقضا در اثر بخشی این واکسن تاثیر دارد و باید مورد توجه قرار گیرد .

drfaraji

پاسخ

1 × 3 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button