فلج اطفال کودکان

فلج اطفال کودکان

فلج اطفال کودکان

آیا فلج اطفال درمان دارد ؟ بهترین زمان برای واکسینه شدن در برابر فلج اطفال چه زمانی است؟ کودکان نیاز به مراقبت دارند ،پس لازم است تا والدین ، به تمام مواردی که می تواند سبب بیماری در کودک شود توجه کنند . از همان ابتدای تولد برای واکسینه شدن کودک در برابر برخی از بیماری ها واکس های لازم به کودک تزریق می شود . اما اگر کودک دچار فلج اطفال شود ، می توان او را درمان کرد ؟ توصیه می شود شما هم ادامه مطلب را مطالعه فرمایید .

دلیل ابتلای کودکان به فلج اطفال ، همانا آلوده شدن آن ها به ویروس خاص فلج اطفال به نام پولیومیلیت است که به وسیله مدفوع انسان یعنی کودکان، به سایر اندام های سالم انتقال می یابد . مگس ها ،فاضلاب ها و حشرات منبعث از آن ها و سوسک ها از عوامل انتقال این بیماری و ویروس های مربوط به آن هستند . دست های کثیف ،غذا های آلوده ،لباس های کثیف و چرکین و ملافه های آلوده نیز که با دهان و صورت کودک در تماس هستند ، می توانند ویروس فلج اطفال را به بدن کودک انتقال دهند . این ویروس از راه دهان به روده و معده انتقال یافته و از انجا به سیستم عصبی تاثیر می گذارند و منجر به فلج اطفال می شوند .

فلج اطفال کودکان
فلج اطفال کودکان

نشانه های بیماری فلج اطفال

در روز های ابتدایی این بیماری، یعنی پس از یک تا دو روز بعد از بروز بیماری ،ناگهان ناراحتیهایی در روده پدیدار می شود و یا حالت سردی که منجر به شکم درد می شود در کودکان نماد می یابد . گاهی این بیماری بدون اینکه نشانه ای از خود بروز بدهد ، شروع و خاتمه می یابد و گاهی نیز شدت یافته و فلج را بر کودک عارض می گرداند . با بروز این بیماری در دست و پاها حالت بیحسی مختصری پدید می آید . پس از دو هفته از زمان تشکیل ویروس فلج اطفال، یا اینکه بیماری برطرف می شود و یا موجب ضعف عضلات و فلج پا در کودکان می شود و تا عمر باقیست درمان نمی یابد . دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال اهمیت توجه به جدول واکسیناسیون کودکان را تاکید می کنند . زیرا حتی اگر این بیماری بیشتر شود و یا تاثیرات ناراحتی افزون گردد ، به مغز نیز تاثیرات منفی می گذارد . از این شدیدتر نیز امکان دارد اتفاق بی افتد و با تاثیر گذاری بر مغز کودک ، سیستم تنفسی ،گردش خون و یا بلعیدن را با اختلال مواجه ساخته و در آخر سبب مرگ می شود . در نتیجه باید گفت بیماری فلج اطفال نباید نادیده انگاشته شود .

دکتر فرجی متخصص اطفال از تخصص و تجربه کافی بر خوردار هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

راه درمان بیماری فلج اطفال

این بیماری نیز راه درمان ندارد . مهمترین نکته در درمان این بیماری ، تشخیص زودرس و پیشگیری از آن است . در صورتی که فرد در مرحله پیشگیری موفق نبوده ،می تواند با تشخیص زودرس به پیشرفت بیماری کمک کند . از آنجا که بیماری فلج اطفال بسیار خطر ناک است ،در طی دوره های مشخصی واکسن فلج اطفال برای کودک الزام دارد . اگر والدین به دوره های واکسینه کودک خود توجه داشته باشند به هیچ وجه کودک در معرض این بیماری قرار نمی گیرد .
در مقالات قبلی دکتر علی فرجی بهترین متخصص اطفال در شمال تهران ، جدول واکسیناسیون کودکان و اهمیت آن را توضیح داده اند توصیه می شود آن ها را مطالعه کنید .

برخی مطالب  مفید در سایت دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران

انواع واکسن ها

تغذیه کودک

گلو درد کودکان

تقویت سیستم ایمنی کودک

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *