علت مدفوع خونی کودک

علت مدفوع خونی کودک

علت مدفوع خونی کودک

خون در مدفوع کودک نشانه چیست ؟ وجود خلط خونی  در مدفوع  کودک حاکی از  کدام بیماری است ؟  تغییر حالت مدفوع کودکان می تواند  حاکی از  وجود  یک نوع بیماری  کودک باشد . برخی از والدین در زمان مراجعه به  مطب دکتر علی فرجی ، استرس  بسیار زیادی دارند  ،  که این استرس تنها به دلیل  مشاهده خون در مدفوع کودک می باشد  . ما در ادامه این مطلب به بررسی دلایل مشاهده  خون در مدفوع کودکان می پردازیم با ما همراه باشید .

علت مدفوع خونی کودک
علت مدفوع خونی کودک

وجود خون در مدفوع کودک می تواند به دلایل خاصی رخ دهد ، گاهی  ممکن است  که  تنها مصرف یک نوع غذای خاص سبب مشاهده خون در مدفوع کودک  باشد و گاهی  هم دلایلی  از جمله ، عفونت در کودکان و یا مشکلات  گوارشی و مقعدی  می توانند از دلایل  بروز خون در مدفوع کودک باشد ، در نتیجه لازم است تا  با مشاهده خون در مدفوع کودک قبل از درمان به دنبال  علت اصلی این اختلال باشید . دکتر علی فرجی متخصص اطفال با انجام آزمایشات و معاینات لازم کودک  دلیل  بروز خون  در مدفوع را مورد ارزیابی قرار می دهند .

علت مدفوع خونی کودک چیست ؟

گاهش ممکن است به دلیل اختلالات  گوارشی هنگام خروج مدفوع،  پارگی جزئی مقعد رخ دهد  که تنها می  تواند به دلیل  عبور مدفوع   باشد .

آلرژی های غذایی نیز  یکی دیگر از دلایل  مدفوع خونی کودک است . برخی از این آلرژن ها شامل مصرف  مواد غذایی سویا و یا گوشت می باشد .

در نوزادان  نیز در صورتی که در زمان شیردهی مادر ، نوک پستان زخم باشد  ممکن است  کودک  از خون مادر  نیز تغذیه کند  و در نتیجه سبب بروز خون در مدفوع کودک شود .

عفونت روده ای نیز  از دیگر علائم  بروز  خون در مدفوع کودک است ، که در برخی  شرایط  به دلیل  عدم تحمل لاکتوز  رخ می دهد .

برخی از باکتری ها  هم می توانند سبب بروز اسهال خونی  و در نتیجه خون در مدفوع کودک شود ، کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، کمتر دچار این باکتری می شوند .

دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

بعد از مشاهده خون در مدفوع کودک  چه زمانی به متخصص اطفال مراجحه کنیم؟

در صورتی که  کودک شما مدفوع خونی داشت،  به هیچ وجه خود درمانی نکنید،  اگر مدفوع خونی همراه با  خونریزی زیاد ، درد های شکمی  و اسهال کودکان  ، استفراع  و یا حتی تب  باشد، هر چه سریعتر برای درمان به متخصص  کودکان مراجعه کنید .

درمان خون در مدفوع کودک

باید درمان را با توجه  به علت اصلی بروز خون  در مدفوع کودک  انجام دهیم .  در صورتی که  اختلالات گوارشی سبب بروز خون در مدفوع کودک شود،  می توان با تجویز شیاف های گلیسیرین  به منظور روان کننده استفاده کرد .

در صورتی که  عدمم تحمل لاکتوز از دلایل مدفوع خونی کودک باشد  می توان در برنامه غذایی کودک مصرف شیر خشک  سویا  ویا دیگر شیر خشک های  مخصوص را گنجاند .

در صورتی که عفونت ، اسهال و مواردی از این قبیل  سبب بروز  خون در مدفوع کودک  باشند لازم است تا بررسی های دقیق تری انجام شود .

دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران   با بررسی  و شرایط  کامل  کودک بهترین راه درمان را انتخاب می کنند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *