عفونت-گوش-کودکان

عفونت گوش کودکان

عفونت گوش کودکان

عفونت گوش یکی از بیماری های شایع در میان کودکان است در حقیقت در کودکان دو تا هفت ساله عفونت گوش بسیار دیده می شود ، کودکانی که توسط شیر مادر خود تغذیه می شود ، به دلیل وجود آنتی بادی های موجود در شیر مادر مصونیت های بیشتری در مقابله با عفونت های تنفسی و عفونت های گوش دارند . به طور معمول، هر گونه مایع وارد شده به ناحیه ای که گوش میانی را به پشت بینی و گلو متصل می کند ، به سرعت از طریق لوله های Eustachian تخلیه می شود.اما اگر تخلیه صورت نگیرد ،همانطور كه اغلب در طول سرماخوردگی، عفونت های سینوسی، حتی آلرژی در کودکان  اتفاق می افتد، مایع در گوش میانی تخلیه نمی شود و سبب بروز عفونت گوش کودکان می شود . در نتیجه عفونت گوش در کودکان به دلیل وجود باکتری و ویروس ایجاد می شود .

عفونت-گوش-کودکان

علائم عفونت گوش کودکان

تب شدید
گریه بی دلیل کودک
کاهش اشتهای کودک
اختلال خواب . دراز کشیدن می تواند عفونت گوش را دردناک تر کند.
اسهال یا استفراغ. عفونت گوش می تواند بر دستگاه گوارش اثر بگذارد.
مایع زرد یا سفید از گوش خارج می شود.
بوی بد در ناحیه گوش کودک . شما ممکن است بوی ناخوشایندی را از گوش کودک احساس کنید .
مشکل در شنیدن صدای محیط اطراف .

میکروب ها در مکان های تاریک، گرم و مرطوب رشد می کنند، گوش میانی مکانی است که میکروب ها در آن ناحیه به سرعت پروش می یابند .
با رشد میکروب ها ،عفونت بدتر می شود، التهاب به داخل و اطراف گوش و حلق و بینی راه پیدا می کند که می تواند علائم در کودک را شدید تر کند .بهتر است با مشاهده کوچکترین علائم مشکوک به عفونت گوش کودکان هر چه زودتر با متخصص اطفال مشورت کنید تا اقدامات درمانی را انجام دهد ، درمان عفونت گوش در مراحل ابتدایی به مراتب در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود

نوزادان و کودکان بیشتر مستعد ابتلا به عفونت گوش هستند، زیرا لوله های افقی Eustachian آنها کوتاه (حدود 1/2 اینچ) هستند. با رشد کودکان ، لوله های افقی Eustachian آنها سه برابر و عمودی تر می شوند، بنابراین مایع می تواند به راحتی تخلیه شود.

برخی مطالب  مفید در سایت دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران

دستور غذایی شماره 1

دستور غذایی شماره 2

آنفلوآنزا

کودکان مبتلا به حساسیت

آلرژی در کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *