بیماری مادرزادی قلب در نوزادان

بیماری مادرزادی قلب در نوزادان

بیماری مادرزادی قلب در نوزادان

علائم بیماری مادرزادی قلب در نوزادان چیست؟  آیا درمانی برای تنگی رگ  قلب در نوزادان وجود دارد ؟ انواع بیماری های مادرزادی قلب چیست ؟ بدترین نوع بیماری قلبی کودکان چیست ؟  آیا  شما هم پاسخ سوالات  پرسیده شده را نمی دانید ؟ حفظ سلامت کودکان امری بسیار مهم است  که می تواند از دغدغه های اصلی  والدین باشند . دکتر علی فرجی متخصص اطفال در محدوده شمال تهران هستند که  به بررسی بیماری های قلبی  مادرزادی کودکان  و راه های درمان آن می پردازند .  پیشنهاد می کنیم  برای یافتن پاسخ  سوالات پرسیده شده ادامه مطلب را مطالعه کنید .

بیماری مادرزادی قلب در نوزادان
بیماری مادرزادی قلب در نوزادان

به محض تولد در نوزاد علائمی وجود دارد که،  توجه مادر یا پزشک  مربوط را در خصوص شک به بیماری های مادرزادی  قلبی در نوزاد را  بیشتر می کند . نوزادی که متولد می شود ممکن است دچار کبودی باشد  به این معنی که بیش از معمول لب ها و یا صورت نوزاد کبودی داشته باشد، در این موارد باید متخصص اطفال شک به ابتلا کودک به بیماری های قلبی و عروقی داشته باشد .

ممکن است نوزاد در هنگام شیر خوردن دچار تنگی نفس  شود و یا دچار خستگی زودرس  و تعریق بیش از اندازه شود که  که تمام این  موارد می تواند یکی از علائم  بیماری های مادرزادی قلب در نوزادان شود .

دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

تشخیص بیماری مادرزادی قلبی کودک

به محض تشخیص  بیماری های قلبی مادرزادی پزشک متخصص اطفال اقدامات تشخیصی لازم را فراهم می کند و  اینکه نقص مادرزادی قلب از چه نوعی  می باشد، والدین را راهنمایی خواهد کرد  و درمان متناسب با آن را به والدین پیشنهاد می کند .

انواع بیماری های قلبی نوزادان

به طور کلی دو نوع ضایعه قلب در کودکان وجود دارد

یکسری بیماری هایی هستند که جریان خون ریه بیش از اندازه می باشد .

نوع بعدی بیماری های قلبی کودکان وجود دارد که  باعث می شود جریان خون ریه کمتر از معمول شده باشد هر کدام از این موارد  می تواند  سبب بروز علائم خاصی در کودک شود .

در صورتی که جریان خون ریه کمتر از معمول باشد ، کودک دچار کبودی می گردد ،  و لازم است تا جریان خون ریه را با اقدامات خاص، افزایش داد .

در صورتی که کودک دچار نوعی از بیماری نقص مادزادی باشد که  افزایش جریان خون ریه  در این نوزاد ایجاد شود، باعث بروز مشکلات تنفسی ، آسم کودکان یا همان تنگی نفس در کودکان می شود .

درمان بیماری های قلبی مادرزادی نوزادان

در زمان های گذشته یک طرز تفکر  اشتباهی وجود داشت  از جمله اینکه باید وزن و سن  نوزادان همراه با نقص مادزادی به حدی برسد که  پزشک متخصص کودکان بتواند اقدامات درمانی لازم را  برای بیماری قلبی کودکان انجام دهد، خوشبختانه امروزه با توجه  به پیشرفت تجهیزات و  تجربه  بالا متخصصین اطفال، این محدودیت حذف شده است ، بنابر این در روز تولد  حتی در ساعات اولیه تولد می توان بیماری مادزادی قلب را در کودکان درمان کرد  و این راه درمان جای هیچ گونه نگرانی ندارد . چرا که هر چه زودتر نقص مادرزادی قلبی در کودک درمان شود، کودک می تواند در آینده یک فرد سالم و با رشد طبیعی در همه اعضا،  به سنین بالاتر برسد.

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *