بد غذایی کودکان

بد غذایی کودکان

بد غذایی کودکان

آیا کودک شما هم بد غذاست؟ بهترین راهکار برای درمان بد غذایی کودکان چیست ؟ بد غذایی کودکان می تواند مسئله نگران کننده ای برای والدین باشد . دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران در ادامه به بررسی علل بد غذایی کودکان و راه کار های درمانی آن می پردازند . اگر شما هم کودک بد غذا دارید و نمی دانید چه طور با او رفتار کنید بهتر است ادامه مطلب را مطالعه کنید .

بد غذایی کودکان
بد غذایی کودکان|

چرا برخی از کودکان بد غذا هستند ؟

گاهی کودک کلا به غذا خوردن تمایل نشان نمی دهد این امر می تواند سبب بروز مشکلات گوارشی شود . در هنگام مراجعه به پزشک کودکان ،ابتدا باید نموادار رشد کودک بررسی شود اگر این نمودار حالتی نرمال داشت جای نگرانی نیست ،تنها لازم است با توجه به ترفند های خاصی غذای مورد نیاز کودک را برای او تامین کنید .
قطعا بی اشتهایی و یا بد غذایی کودکان عوامل پیچیده ای دارد که از محیط زندگی و رابطه مادر و فرزند و اینکه چقدر مادر در تغذیه کودک وسواس دارد نشات می گیرد .حتی گاهی با کمک ابزار هایی همچون تشویق و یا زور به کودک غذا می خورانند ، متخصصین اطفال همگی این روش تغذیه کودک را رد می کنند و بهتر است کودک طبق میل و خواسته خود تغذیه کند ، بهتر است با تدبیر و زیر نظر متخصص اطفال کودک را به جهتی که مادر تمایل دارد سوق داد .
گاهی والدین از این مورد شکایت می کنند که کودکان آن ها به جای غذا خوردن و تغذیه مناسب تمایل به مصرف تنقلات دارد ؟ در پاسخ به این سوال دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران بیان می کنند ، در صورتی که والدین غذای کودک را از حالت طبیعی به صورت مصنوعی تبدیل نکرده باشند ،همه کودکان غذا به مقدار نیاز می خورند .
بنابر این بهتر است مادر غذایی که کودک طعم آن را می پذیرد و سالم است را آماده کند و به هیچ وجه اجازه ندهید در محیط خانه برای سیر کردن خود رو به تنقلات بیاورد ،در حالت کلی باید گفت جای نگرانی نیست ، گاهی برخی از والدین بد غذایی کودکان را تبدیل بله یک موضوع روانی می کنند و کودک در مقابل آن از خود عکس العمل های شدید نشان می دهد .

دکتر فرجی متخصص اطفال از تخصص و تجربه کافی بر خوردار هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

رابطه بیش فعالی با بد غذایی کودکان

کودکانی که انرژی زیادی دارند بیشتر تمایل دارند در حال دویدن و یا بازی کردن غذا بخورند ، اگر مادران به آن ها در این حال غذا بدهند مسلما این کودکان بد غذا می شوند . از انجائیکه حجم غذاهای کودکان بیش فعال کم است ،بنابر این ممکن است والدین به زور به آن ها غذا بدهند و سبب می شود که کودک نسبت به آن غذا واکنش منفی نشان دهد . توجه به مفید بودن غذا نسبت به حجم آن بسیار مهم است . گاهی مادران به جای مفید بودن غذا حجم آن را افزایش می دهند که این می تواند سبب بروز چاقی در کودکان شود .

برخی مطالب  مفید در سایت دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران

آنفلوآنزا

گلو درد کودکان

تقویت سیستم ایمنی کودک

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *