التهاب گوش در کودکان

التهاب گوش در کودکان

التهاب گوش در کودکان

در کودکان ،غالبا التهاب اندک گوش دیده می شود . یعنی به عبارتی تا 3 و 4 سالگی گوش های کودکان ،به دلایلی برای ملتهب و چرکین شدن خیلی آمادگی دارند . امکان دارد که کودک با ابتلا به سرماخوردگی نیز به التهاب گوش ها دچار شود . به هر صورت چون التهابات گوش های کودکان در چنین شرایطی اندک و غیر محسوس است ،چندان علائمی از خود بروز نمی کند .اما بزرگترین عامل التهابات گوش ها بیماری آنژین است که درد شدیدی را نیز به همراه دارد .

التهاب گوش در کودکان
التهاب گوش در کودکان

علائم التهاب گوش کودکان

کودکانی که بزرگتر هستند و یا قدرت و قابلیت تکلم دارند ، خود با زبان به درد های گوش ها اشاره می نمایند ولی آنهائیکه هنوز زبان باز نکرده اند ،با کشیدن گوش ها و یا دست گذاشتن بر روی آن ها ، ناراحتی خود شان را در آن نقطه محرز می سازند . کودکان شیر خواره نیز غالبا گوش هایشان را می خارند و یا فشار می دهند و به مدت زیادی می گریند و اگر بر روی آن طرف بر روی بستر گذاشته شوند ، از شدت درد نمی توانند بخوابند . لازم به ذکر است که غالبا در التهاب گوش ها، تب خودنمایی می کند .
البته علائم ممکن است در کودکان متفاوت باشد . اگر تب در کودکان دیده شود ،باید هر چه سریعتر به متخصص اطفال مراجعه کرد . از این رو تشخیص قطعی التهاب گوش و دلایل آن در هر کودک می تواند متفاوت باشد ، گاهی ممکن است فرو کردن چیزی در گوش و یا آب رفتن به داخل گوش هنگام استحمام منجر به التهاب گوش شود .

دکتر فرجی متخصص اطفال از تخصص و تجربه کافی بر خوردار هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

درمان التهاب گوش کودکان

التهاب گوش اگر نادیده انگاشته شود منجر به التهاب و نفوذ چرک و عفونت به غشا یاپرده صفاق می شود و به تدریج زمینه را برای ناشنوایی فراهم می آورد . باید در چنین شرایطی به پزشک کودکان مراجعه کرد . تا زمان مراجعه به متخصص می توان با کمک پارچه ای گرم،از درد ناشی از عفونت گوش کودکان بکاهیم . بدون توصیه متخصص اطفال هیچ قطره و مایعاتی و یا چیزی در گوش کودک خود فرو نکنید . اگر درد بسیار باشد ، می توان از مسکن ای قوی مثل اسپرین استفاده کرد و در کودکان نصف آن را بخورانید . پس از آن دکتر هر آنتی بیوتیکی را تجویز کرد از آن استفاده شود . لازم به ذکر است که گاهی نگه داشتن کودک در اتقاق گرم نیز مثمر ثمر خواهد بود .

برخی مطالب  مفید در سایت دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران

قرص آهن برای کودکان

زردی در نوزادان

تغذیه کودک

گلو درد کودکان

تقویت سیستم ایمنی کودک

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *