دکتر فرجی متخصص اطفال  در ادامه سوالات متداول پرسیده شده توسط والدین را بررسی می کنند . شما می توانید سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ آن ها را در این صفحه بیابید .

پرسش و پاسخ

  • سلام آقای دکتر خسته نباشید . من پسری دارم 4 ساله . آقای دکتر پسرم به شدت بد غذاس  چند بار هم  دکتر بردمش  ولی دارو ها  تا وقتی جواب  میداد که  استفاده می کرد  . اگه دارو ها  تمام می شد  پسرم دو مرتبه میلی  به غذا نداشت  وزرنش 13 کیلو  هست و این منو  به شدت ناراحت می کنه  و نگران ممنون می شم کمکم کنید ؟

سلام . چه دارویی مصرف می کند؟ لازم است تا حضوری معاینات و آزمایشات  لازم را انجام شود .

  • سلام آقای دکتر من به بچه های هفت ماهم زرده تخم مرغ  دادم طبق برگه بهداشت  و سلامتشان  دونه های قرمز زدن  به نظرتون چیکار کنم ؟

در مقالات دستور غذایی شماره 1 و دستور غذایی شماره 2 دستور العمل  برنامه غذایی کودک ارائه شده است . باید  معاینه شود .

  • سلام آقای دکتر خسته نباشید . پسرم  حدود 3 سال سن داره که عادت به ناخن جویدن داره ،شما چه راهکاری برای ترک این عادت پیشنهاد می کنید ؟ ممنون از راهنماییتون

این گونه تنش ها بیشتر به دلیل اضطراب در کودکان دیده می شود بهتر است در مرحله اول دلیل تنش ایجاد شده در کودک را پیدا کنید . این تنش ها می تواند  به دلیل  بحث والدین دوری از والدین ومواردی از این قبیل رخ دهد . لاک های ناخن نیز می تواند کمک کننده باشد . اگر پاسخ نگرفتید هر چه زودتر به مشاور مراجعه کنید .

  • سلام خسته نباشید دکتر عزیز . دختر سه ماه و شیر خواری دارم که بیشتر اوقات سکسکه می کنه،این خطرناکه ؟

بهتر است  شیر را در حجم کم  و با تعداد دفعات بیشتر به او بدهید  .  در صورتی که سکسکه همراه با علائم دیگر هم باشد ،لازم است تا  حضوری معاینه شود .

  • سلام خسته نباشید . دکتر پسرم حدود 1 سال و نیم سن داره . می خوام از شیر خشک بگیرمش ولی این طور احساس می کنم که تغذیه کافی نداره .  در ضمن گاهی اوقات هم دهنش بد بو هست . راهنمایی کنید لطفا …

لازم است تا کودک از نزدیک معاینه شود .

  • سلام . سوالی داشتم از حضور دکتر . دخترم حدود 4 ماه سن داره احساس می کنم که عضله دست چپش ضعیفه ،به نظر شما چه دلیلی دارد ؟

لازم است تا هر چه سریعتر به متخصص اطفال مراجعه کنید

Call Now Button