خروپف در کودکان را جدی بگیرید

خروپف در کودکان را جدی بگیرید

در حقیقت خروپف یک علامت است، در حالت عادی راه نفس کشیدن کودک باید باز باشد ،به طوریکه وقتی کودک نفس می کشد، این جریان هوا  تولید صدا نکند . در صورتی که  با تولید صدا همراه بود یعنی مسیری که از  بینی تا حنجره کودک وجود دارد در یک نقطه، گرفتگی و یا باریک شدن مسیر ایجاد شده است، که در نتیجه لازم است این اختلال توسط متخصص اطفال مورد بررسی قرار بگیرید .

علل خروپف در کودکان

خروپف در کودکان  برعکس بزرگتر ها  در  کودکانی که وزن بالایی ندارند رخ می دهد و چاقی  علل شایع خروپف در کودکان نمی باشد، عواملی که می تواند عامل زمینه ساز خروپف در آن ها شود شامل  :

بزرگی لوزه ها

لوزه سوم ومواردی دیگر

در حقیقت عامل شایع خروپف در کودکان همین اختلال در لوزه ها می باشد، اما  موارد دیگر هم  می تواند سبب  تنگی این مسیر و در نتیجه خروپف در کودک شود .

خروپف در کودکان را جدی بگیرید
خروپف در کودکان را جدی بگیرید

چه زمانی لازم است برای درمان خروپف کودک به متخصص کودکان مراجعه کنید ؟

کودکان در هر دوره از زندگی خود ممکن است دچار خروپف  شوند، در صورتی که  خروپف تنها در چند دقیقه و یا چند ساعت رخ دهد، می تواند ناشی از وضعیت بد کودک هنگام خواب باشد ، که با تغییر وضعیت کودک خروپف برطرف می گردد .

در صورتی که کودک دچار سرماخوردگی، عفونت های ویروسی و یا  هر بیماری دیگر که گرفتگی بینی را ایجاد می کند، ممکن است خروپف در کودک به صورت گذرا  به مدت چند روز  و یا یک هفته ، کودک در زمان خواب دچار خروپف گردد، که اگر عامل آن برطرف شود خروپ هم در کودک برطرف می گردد .

اما در مواردی که خروپف به طول می انجامد و ادامه پیدا می کند لازم است تا حتما توسط یک پزشک متخصص اطفال با تجربه در این زمینه بررسی های لازم صورت گیرد .

دکتر فرجی متخصص اطفال در شمال تهران هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

عوارض خروپف در کودکان

در صورتی که مجرای تنفسی کودک آنچنان تنگ باشد که در روند اکسیژن رسانی  خون تاثیر گذار باشد، در نتیجه بر تمام بافت های بدن  تاثیر می گذارد . مغز یکی از اعضای مهم بدن است که تحت تاثیر کاهش اکسیژن قرار می گرد ، از طرفی  هورمون رشد کم تری را ترشح می کند  و روند رشد کودک را تا حدودی مختل می گردد .

یادگیری کودک مختل می شود، کودکی که  خواب درستی نداشته باشد  به طور حتم تمرکز خوبی ندارد، پرخاشگر می شوند وعلائم بیش فعالی در کودکان نمایان می شود .

درمان خروپف در کودک

درمان خروپف در کودک بسته به عوامل زمینه ای دارد ، بیشترین عاملی که سبب خروپف در کودکان می شود ،  مشکلات مربوط به لوزه ها می باشند ، اغلب درمان ها  منجر به جراحی می گردد .

خلاصه مطلب

در نتیجه در اخر می توان گفت خروپف در کودکان  در صورتی که به طول بی انجامد لازم است تا حتما  برای جلوگیری از بروز هر گونه عوارض ناشی از آن بررسی  های لازم صورت گیرد، دکتر علی فرجی  متخصص اطفال در  زمینه تشخیص و درمان انواع بیماری های کودکان از تخصص و تجربه بالایی برخوردار هستند شما می توانید برای مشاوره و یا تعیین وقت به آدرس این متخصص اطفال در شمال تهران مراجعه کنید ،

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

دکتر علی فرجی

دکتر علی فرجی متخصص کودکان و نوزادان می باشند و دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند.

پاسخ

3 × دو =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button