درمان سریع اوریون

درمان سریع اوریون

بیماری اوریون چند روز طول می کشد ؟ والدینی که کودکان آن ها دچار اوریون می شوند از متخصص اطفال این سوال را می پرسند که بیماری اوریون چقدر زمان می برد ،برای درمان آن چه راهکار هایی لازم است ؟ برای پاسخ به این سوالات بهتر است مقاله زیر را مطالعه فرمایید . دلیل بروز چنین بیماری وجود ویروسی به نام پاروتیس می باشد که از راه درمان و گلو شخص را بیمار می سازد و با التهاب غدد بزاقی بر آمدگی و تورم زیادی را زیر گلو و گوش پدید می آرود . در ابتدا ممکن است گلو درد در کودک احساس شود . این بیماری زمان و محدودیت خاصی نداشته و هر کسی می تواند به آن آلوده شود . منتها در سنین بالا ابتلا به این بیماری اندک و یا غیر ممکن است .

درمان سریع اوریون

درمان سریع اوریون

نشانه های بیماری اوریون در کودکان

اولین علائم 1 تا 3 هفته پس از تماس با شخص مبتلا به اوریون ظاهر می شود و یا کودک خود به میکروب آلودگی می یابد . پس از این اوریون با تب و درد به هنگام بازکردن دهان و یا غذا خوردن آغاز می شود . در مدت 1 تا 2 روز تورم نرم در زیر گوش ها و یا در زاویه فک پدیدار می شود . غالبا اول در یک طرف و سپس صورت و با بر آمدگی و تورم مشخص می شود . نکته حائز اهمیت در کودکان مبتلا به بیماری اوریون این است که افراد بالغ و کودکان بزرگتر از 11 تا 14 سال پس از هفته اول ممکن است احساس درد شکم و یا تورم دردناک در بیضه ها یا سینه ها در پسران و دختران نمایند . کودکانی این علائم را دارند باید کاملا بی حرکت بمانند و قطعات یخ و یا پارچه مرطوب بر روی قسمت های متورم بگذارند تا به کاهش درد و تورم کمک کند . از طرفی وجود اوریون می تواند به مننژیت و یا التهاب غده پانکراس بشود . البته باید توجه داشت که التهاب پانکراس به راحتی مشخص است . زیرا التهاب چنین ارگانی از بدن به شکم درد بسیار و استفراغ منجر می شود . در چنین شرایطی باید موضوع را با متخصص اطفال در میان بگذارید تا کودک هر چه سریعتر تحت درمان قرار بگیرد .

دکتر فرجی متخصص اطفال از تخصص و تجربه کافی بر خوردار هستند . شما می توانید برای تماس با دکتر فرجی بهترین متخصص اطفال با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :
3 – 02 54 61 22 [021]

درمان ارویون

به دلیل آنکه این بیماری عامل ویروسی دارد ، راه درمان ویژه ای بر آن متصور نیست . در زمان بروز تب در کودکان ،استراحت کردن و گذاشتن پارچه مرطوب سرد بر روی قسمتی که متورم شده می تواند بر کاهش درد و ناراحتی و بیماری کمک کند . نباید کودک مبتلا به اوریون از غذاهای چاشنی دار و ترشی استفاده کند و تا جای ممکن غذاهای آبکی و مایعی ترجیح داده می شود .

بیشتر بخوانید
شپش سر کودک را چگونه از بین ببریم ؟

برخی مطالب  مفید در سایت دکتر فرجی متخصص اطفال خوب در شمال تهران

غدد لنفاوی در کودکان

 چکاپ دوره ای

گلو درد کودکان

تقویت سیستم ایمنی کودک

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

drfaraji

پاسخ

9 − پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button