آسم کودکان

آسم کودکان

سرفه خشک متناوب و ویزینگ بازدمی شایع ترین علائم مزمن آسم است . کودکان بزرگتر و بزرگسالان ،کوتاهی نفس و تنگی سینه را گزارش می کنند . کودکان کم سن تر معمولا از درد متناوب و غیر متمرکز قفسه سینه شاکی هستند. نشانه های تنفسی می توانند در شب ، مخصوصا طی حملات طول کشیده که به وسیله عفونت های تنفسی یا آلرژن های استنشاقی تریگر شده اند ،بدتر شوند .

آسم-کودکان

علائم روزانه که اغلب در ارتباط با فعالیت های فیزیکی و بازی کردن هستند ، بیشتر در کودکان گزارش می شوند . دیگر علائم آسم کودکان می تواند مخفی و غیر اختصاصی باشد . از جمله :
محدود کردن فعالیت های فیزیکی توسط خود فرد
خستگی عمومی (احتمالا به دلیل اختلال خواب )
ناتوانی در انجام فعالیت های فیزیکی و بازی با کودکان هم سن و سال
سوال کردن در مورد تجویز قبلی دارو های آسم (گشاد کننده های برونشی ) ممکن است سابقه ای از بهبودی موثر با درمان را نشان دهد که حمایت کننده تشخیص آسم می باشد . عدم بهبودی با دارو های گشاد کننده برونش و درمان کورتیکواستروئید ،با حضور آسم زمینه ای تناقض دارد و در این موارد باید سریعا توجه خود را به سمت شرایطی که اشتباها به عنوان آسم شناخته می شوند معطوف کنیم . نشانه های آسم می توانند به وسیله وقایع یا تماس های معمول بیشماری تریگر شوند مانند :
فعالیت فیزیکی و هیپرونتیلاسیون (خندیدین )،هوای سرد یا خشک و عوامل تحریک کننده راه های هوایی ،تماس هایی که باعث القا التهاب راههای هوایی می شوند مانند عفونت ها و آلرژن های اسنشاقی نیز به تماس های محرک را افزایش می دهند .
گرفتن یک تاریخچه از عوامل محیطی در مدیریت مطلوب آسم ضروری است .
وجود فاکتور های خطر ساز مانند تاریخچه دیگر بیماری های آلرژیک (رینیت آلرژیک ،کونژکتیویت آلرژیک ،درماتیت آتوپیک و آلرژی های غذایی )،آسم والدین و یا نشانه های آسم به جز زمان سرماخوردگی ،تشخیص آسم را حمایت می کنند. در طول ویزیت روتین در مطلب ،کودکان مبتلا به آسم معمولا هیچ علامت غیر طبیعی ندارند که این مسئله روی اهمیت تاریخچه پزشکی در تشخیص آسم تاکید می کند .

برخی مطالب  مفید در سایت

لوزه سوم در کودکان

رفلاکس در نوزادان

آنفلوآنزا

کودکان مبتلا به حساسیت

زردی در نوزادان

شکم درد در نوزادان

آلرژی در کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرجی متخصص اطفال

drfaraji

پاسخ

5 × چهار =

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button